Aktualności

Dodano: 2020-05-08 18:04:40 Kategoria: Aktualności

Nowy standard dbałości o wzrok - najnowsza technologia Zeiss w naszym gabinecie

Wiemy doskonale, iż właściwe soczewki okularowe mogą zostać przepisane tylko na podstawie wystarczającej ilości informacji o oczach pacjenta. W swoich działaniach kierujemy się przede wszystkim dobrem naszych pacjentów, stąd też w naszym gabinecie znajdziecie Państwo tylko wysoce wyspecjalizowane urządzenia medyczne, pozwalające na jak najdokładniejszą diagnostykę.
Najnowszym z nich jest urządzenie światowej klasy producenta ZEISS - plus, które pozwala na stworzenie szczegółowego profilu oka pacjenta. 

i. Profiler plus® dokonując dogłębnej analizy naszego oka w ponad 1500 punktach pomiarowych, umożliwia dokładny dobór odpowiedniej korekcji okularowej, tworząc w rzeczywistości indywidualny profil oka pacjenta. Dzięki urządzeniu, możliwe jest połączenie rozszerzonego badania okulistycznego, w którym to specjalista analizuje topografie rogówki pacjenta oraz mapę aberracji, wraz z dokładnym badaniem wzroku pacjenta, co finalnie przekłada się na przepisanie odpowiedniej korekcji okularowej.

iprofiler_okulista_busko_zdroj_soczewki001.jpg 


i. Profiler plus® to innowacyjna alternatywa dla tradycyjnych „badań wzroku”. W swojej funkcjonalności, urządzenie dokonuje pomiarów wad wzroku uwzględniając zmienne warunki oświetleniowe w których przebywamy. Fakt ten ma ogromne znaczenie dla osób korzystających z korekcji okularowej również nocą lub o zmierzchu, dla których świetnym rozwiązaniem okazują się być soczewki Zeiss z technologią i.Scription®.


Technologia i.Scription® łączy uzyskane przez i. Profiler plus® informacje wraz z naszymi indywidualnymi preferencjami wzrokowymi ustalonymi podczas dalszej części badania, a tym samym ustala optymalną wartość mocy soczewek, zapewniającą komfort użytkownikowi, w każdych warunkach. Soczewki wykonane w technologii i.Scription® - to lepsze widzenie nocą i o zmierzchu, wyraziste postrzeganie barw oraz podwyższenie kontrastu oświetlonych przedmiotów.

Soczewki z technologią i.Scription® to:

  • Lepsze widzenie w nocy i przy słabym oświetleniu: Bezpośrednie źródła światła w nocy i przy słabym oświetleniu, jak np. reflektory samochodów mogą negatywnie wpłynąć na postrzeganie obrazu, powodując efekt oślepiania. Soczewki wykonane w technologii i.Scription® redukują taki efekt, zapewniając lepsze widzenie nocą i o zmierzchu
  • Lepszy kontrast oglądanych przedmiotów: Dobre postrzeganie kontrastów, np. białych liter na czarnym tle jest dla naszych oczu szczególnym wyzwaniem. Soczewki wykonane w technologii i.Scription® to wysoki kontrast oglądanych obrazów.
  • Lepsze postrzeganie kolorów: Technologia i.Scription® "ubarwia" nasze życie, pozwalając widzieć barwy wyraźniej (lepiej nasycone kolory). 

 

Zapraszamy do naszego Centrum Okulistycznego Waligóra w Busku-Zdroju.