Aktualności

Dodano: 2020-03-21 18:54:39 Kategoria: Aktualności

Innowacje w salonie Lord w Busku-Zdroju – czyli jak ciągle udoskonalamy się dla Państwa

Nawet najlepsze precyzyjne soczewki nie są w stanie zapewnić optymalnej ostrości widzenia, jeśli ich centracja (dopasowanie soczewki do konkretnej oprawki), rozstaw oczu, proporcje twarzy, a nawet postawa ciała nie zostały poprawnie zmierzone. Niedociągnięcia te mogą spowodować utratę nawet 40% ostrości widzenia!


W salonie okulistyczno-optycznym w Busku-Zdroju znajdziecie Państwo zaawansowane urządzenie do centracji marki Zeiss - i.Terminal® 2. Aparat ten pozwala na cyfrowy zapis parametrów dopasowania, umożliwiając pełną personalizację soczewki, a tym samym odgrywa on kluczową rolę w zapewnieniu maksymalnego komfortu widzenia. Właściwie osadzenie soczewek minimalizuje bóle głowy, nieprawidłowe postawy ciała i zmęczenie oczu.

salon_optyczny_lord001.jpg 

 

Przy wykonywaniu okularów należy wziąć pod uwagę wiele szczegółów, takich jak: odległości pomiędzy źrenicami, proporcje twarzy, kąt nachylenia i kąt wygięcia oprawki, a także pozycję głowy, aby dokładnie osadzić soczewki w oprawkach. Urządzenie i.Terminal® 2 jest w stanie zarejestrować i obliczyć indywidualne parametry pacjenta z precyzją do 0,1 mm. Taka dokładność przekłada się na zdecydowanie bardziej komfortowe widzenie pacjentów, a także łatwiejszą adaptację do nowych soczewek okularowych. Technologia pomiarowa ZEISS zapewnia dokładny pomiar i ocenę parametrów w ok. 60 sekund. Dzięki czemu badanie nie jest uciążliwe dla pacjentów, co jest bardzo ważne w przypadku dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

 

zaiss_terminal_2_pomiar001.jpg

Odpowiednie umieszczenie soczewek okularowych w wybranych przez pacjenta oprawkach jest tak samo ważne, jak poprawnie przepisana recepta!

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu i salonu okulistycznego. Nasz przeszkolony personel optyczny przy użyciu ZEISS i.Terminal®2 dopasuje dla Państwa nowe okulary dopasowane do indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy, iż na finalny komfort korzystania z okularów, składa się zarówno precyzja przeprowadzonego badania okulistycznego, jak i wyspecjalizowane pomiary centracji, przeprowadzone w salonie optycznym.

Salon optyczny Lord w Busku-Zdroju dysponuje nowoczesną technologią, jak i wyspecjalizowanym personelem co gwarantuje Państwu usługi na najwyższym poziomie.